Szukaj memberlist.php groupcp.php profile.php?mode=editprofile Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj Rejestracja
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu  Forum typowanie.rac.pl Strona Główna » Inne

Autor Wiadomość
luke
Skład podstawowy
Skład podstawowy

analizy
aktywność 673.95

PostWysłany: 2010-06-25 21:38 Odpowiedz z cytatem Back to top

Grupa H:
1. Hiszpania: wszystkie spotkania na podobnym poziomie - moim zdaniem niezbyt wysokim. Duża ilość dokładnych podań, ale nie wiele z tego wynikało (oprócz posiadania piłki). Gdyby brakło Villi w tych meczach to nie wiem czy by zdołali awansować. Niezbyt pewna defensywa. Mimo wszystko stać ich na medal.

2. Chile: zdecydowanie grali najlepszą piłkę w tej grupie. Mam nadzieję, że daleko zajdą. Preferowali szybki, ofensywny futbol miły dla oka. Trochę za dużo kartek łapią.

3. Szwajcaria: bardzo dobra postawa w defensywie, w ofensywnie natomiast słabiutko. W sumie dobrze się stało, że odpadli bo lepiej będzie dla widowiska.

4. Honduras: mieli być chłopcami do bicia, a rozegrali trzy poprawne spotkania. Szkoda tylko, że nie zdołali wbić bramki.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Nr GG
wrobelp
Skład podstawowy
Skład podstawowy

analizy
aktywność 1985.47

PostWysłany: 2010-06-25 21:43 Odpowiedz z cytatem Back to top

luke napisał:
Cytat:

Znowu popi-sówka sędziego, po pierwsze nie było faulu na Torresie i czerwona kartka skandaliczna.

Zgadzam się z tobą że akurat tutaj faulu nie było i kartka nie zasłużona ale żeby nazwać tą sytuację od razu skandaliczną to już bym polemizował. Dla mnie najbardziej skandaliczna decyzja sędziego na tych mistrzostwach to jak na razie uznanie drugiej bramki Fabiano w meczu Brazylia z WKS.

Cytat:

Jeżeli jednak twierdzi sędzia, że by faul, to się przerywa akcję i pokazuje czerwoną, a nie po strzelonej bramce dodatkowo karać zespół. Patologia.

Słyszał kolega o czymś takim jak przywilej korzyści i ewentualnym cofnięciu się z karą(kartką do akcji wcześniejszej). Coś strasznie jesteś przeciwny podwójnemu karaniu, zawsze tak było że za faul w polu karnym jest kara indywidualna(kartka) plus kara zespołowa - rzut karny.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nr GG
luke
Skład podstawowy
Skład podstawowy

analizy
aktywność 673.95

PostWysłany: 2010-06-25 22:32 Odpowiedz z cytatem Back to top

wrobelp napisał:

Słyszał kolega o czymś takim jak przywilej korzyści i ewentualnym cofnięciu się z karą(kartką do akcji wcześniejszej). Coś strasznie jesteś przeciwny podwójnemu karaniu, zawsze tak było że za faul w polu karnym jest kara indywidualna(kartka) plus kara zespołowa - rzut karny.

Słyszałem Uśmiech... i jestem za. Dla mnie jest to chore przeważnie podwójne karanie. Zwłaszcza, iż zwykle jest to na nie korzyść słabszej drużyny. Czerwona kartka i ewentualnie karny (zaliczony gol) powinien być gdy np piłkarz z pola zatrzyma ręką piłkę lecącą do bramki. Ewentualnie zostanie sfaulowany agresywnie piłkarz wychodzący na wolne pole przez ostatniego obrońcę. A tu sytuacje na mistrzostwach przeważnie są błędnie ocenianie (chociaż aktualnie nie wiem jakie są przepisy na ten temat). Po za tym trochę zbulwersował mnie fakt, że Hiszpania jest faworyzowana(w meczach grupowych nie dostali ani jednej żółtek). Villa w poprzednim meczu powinien dostać ewidentną czerwoną kartkę. Albo go powinny zawiesić na ten mecz.
Podobnie uważam sytuację z L. Fabiano, który też powinien zostać zawieszony. Fifa działa według mnie jak mafia.

luke
Skład podstawowy
Skład podstawowy

analizy
aktywność 673.95

PostWysłany: 2010-06-26 07:14 Odpowiedz z cytatem Back to top

Dla mnie fifa czy uefa to taki sam betonowy mur jak pzpn. Jedyną zmiana jaką zrobili, to wprowadzenie dodatkowych dwóch sędziów za każdą bramką - co uważam było dobrym pomysłem.

Ogólnie wczoraj nie mogłem usnąć i rozważałem na temat przepisów i co powinni wprowadzić:

- na stałe tych dwóch dodatkowych sędziów za bramkami
- o czasie przedłużonym powinien decydować sędzia techniczny
- komisja po meczu powinna bez względnie zawieszać piłkarzy, którzy oszukują lub brutalnie faulują i itp (jeżeli sędzia wcześniej nie wykluczył takiego zawodnika). Np taki Henry powinien zostać ukarany 5-ma meczami, Villa i Fabiano po 2 mecze zawieszenia.
- bramkarz powinien mieć max. 15 sekund na wznowienie gry od momentu dostania piłki, w tym momencie powinien też mieć całkowity zakaz chodzenia po piłkę bo od tego są chłopcy. Jeżeli będzie to dłuższy czas to dostaję kartkę, ewentualnie rywal rzut rożny.
-prawie całkowity zakaz udzielania pomocy na boisku (powinno to odbywać się po za nim), wyjątkiem były by sytuacje zagrażające życiu. Piłkarz, któremu udzielano pomocy medycznej powinien czekać 2 minuty za linią (trochę nie sprawiedliwe zawsze, ale może by się skończyły symulowane faule)
-sędziowie powinni odważniej prowadzić zawody, więcej czerwonych kartek, i rzutów karnych (np za przewracanie rywala w polu karnym).
Takich parę prostych przykładów, które by według mnie oczyściły futbol z oszustów i znacznie ożywiły spotkania.

chalva
Skład podstawowy
Skład podstawowy

analizy
aktywność 1060.93

PostWysłany: 2010-06-26 13:18 Odpowiedz z cytatem Back to top

Zbyt ostre traktowanie zawodników na boisku też nie skończyło by się dobrze dla widowiska. Czasami takie przepychanki (które moim zdaniem są nieodłącznym elementem każdego męskiego sportu fizycznego) mogą spowodować znaczne wypaczenie wyniku, albo z drugiej strony zawodnicy w obawie o wykluczenia będą grali bardzo zachowawczo. W jednym i drugim przypadku ilość bramek znacząco spadnie... Chyba, że to jeden zespół dostanie kilka wykluczeń.

bo Mistrzem jest HISZPANIA Suszę zęby
luke
Skład podstawowy
Skład podstawowy

analizy
aktywność 673.95

PostWysłany: 2010-06-26 13:35 Odpowiedz z cytatem Back to top

Wydaję mi się, że jak by było np po jednym wykluczeniu dla jednej drużyny to na boisku by było więcej miejsca. Zresztą dałem takie przykłady wymyślone w 10 minut Uśmiech.... Jeżeli nie będzie większych zmian to patrząc w jakim kierunku idzie futbol to za jakieś dwa lata się będzie stawiało over/under 1,5 zamiast 2,5. Jakby nie patrzeć dwie bramki na 90 minut gry to jest bardzo mało. Niektórzy zapominają chyba, że piłka nożna jest dla kibiców.

luke
Skład podstawowy
Skład podstawowy

analizy
aktywność 673.95

PostWysłany: 2010-06-26 16:04 Odpowiedz z cytatem Back to top

Kolejne mecz z "fajnym" sędziowaniem, spalony którego nie było jak Suarez wychodził sam na sam, i brak karnego za zagranie ręką Koreańczyka. Dziwne, że przeważnie sędziowie się "mylą" w jedną stronę na tych mistrzostwach Twisted Evil

luke
Skład podstawowy
Skład podstawowy

analizy
aktywność 673.95

PostWysłany: 2010-06-26 16:53 Odpowiedz z cytatem Back to top

Urugwaj Korea Płd 2:1: pierwsze spotkanie 1/8 "rozczarowało" pozytywnie. Bardzo dobre spotkanie, zwłaszcza druga połowa. Oby więcej takich meczów. A wieczorem USA - Ghana i spodziewam się awansu Ghany, która może dojść nawet do 1/2 patrząc na to, że spotka się Urugwaj. Chociaż jak dotąd Ameryka Płd nie do zatrzymania jest.

chalva
Skład podstawowy
Skład podstawowy

analizy
aktywność 1060.93

PostWysłany: 2010-06-26 19:02 Odpowiedz z cytatem Back to top

Świetny mecz, przyznaje Mruga 2 I spodziewam się podobnego już za pół godziny. Nie przewiduje kto wygra, bo kibicuje obu ekipom Uśmiech... Niech będzie, że padnie remis 1-1.

I ciekawostka - na jutubie można podczas oglądania filmiku włączyć wuwuzele w tle ;P

luke
Skład podstawowy
Skład podstawowy

analizy
aktywność 673.95

PostWysłany: 2010-06-27 06:43 Odpowiedz z cytatem Back to top

USA - Ghana 1:1 (1:2): mecz na trochę słabszym poziomie niż pierwsze spotkanie 1/8. Pierwsza połowa należała do Ghany, druga do USA. W sumie zasłużony awans drużyny z Afryki Uśmiech... .

luke
Skład podstawowy
Skład podstawowy

analizy
aktywność 673.95

PostWysłany: 2010-06-27 15:47 Odpowiedz z cytatem Back to top

Kolejny skandal z sędzią w roli głównej - nie uznanie bramki Lamparda. Pierwsza połowa fantastyczna ogólnie.

chalva
Skład podstawowy
Skład podstawowy

analizy
aktywność 1060.93

PostWysłany: 2010-06-27 15:58 Odpowiedz z cytatem Back to top

Rewelacja Uśmiech... A przez sędziego straciłem kasę... Może bukmacher uzna gola... Choć wątpliwe.

luke
Skład podstawowy
Skład podstawowy

analizy
aktywność 673.95

PostWysłany: 2010-06-27 16:42 Odpowiedz z cytatem Back to top

Potwierdziły się moje przypuszczenia, że Anglicy są "zajechani"

luke
Skład podstawowy
Skład podstawowy

analizy
aktywność 673.95

PostWysłany: 2010-06-27 20:22 Odpowiedz z cytatem Back to top

Z cyklu mamy 21 wiek i Argentyna strzela bramkę na 1:0 ze spalonego Razz

chalva
Skład podstawowy
Skład podstawowy

analizy
aktywność 1060.93

PostWysłany: 2010-06-28 00:20 Odpowiedz z cytatem Back to top

Czekam na to co będzie się działo w kolejnych spotkaniach i co na to wszystko FIFA Uśmiech... Bo z tego co widzę to teraz ważniejsze jest czy sędzia się pomylił czy nie zamiast tego co się dzieje na boisku...

luke
Skład podstawowy
Skład podstawowy

analizy
aktywność 673.95

PostWysłany: 2010-06-29 17:24 Odpowiedz z cytatem Back to top

Nie tak dawno przeprowadzałem rozmowę na temat dogrywki w meczach i uważam, że jest to bez sensu. Zwłaszcza w takiej formie jak teraz 2x15 minut. Dobrym posunięciem było by jej skrócenia do 2x10, ewentualnie 1x15. Można by się nawet pokusić o zlikwidowanie jej gdy mają być takie spotkania jak Paragwaj - Japonia.

chalva
Skład podstawowy
Skład podstawowy

analizy
aktywność 1060.93

PostWysłany: 2010-06-29 20:07 Odpowiedz z cytatem Back to top

Ale nie da się ot tak zdecydować kiedy dać dogrywkę a kiedy nie. Każdy powinien mieć równe szanse.

luke
Skład podstawowy
Skład podstawowy

analizy
aktywność 673.95

PostWysłany: 2010-06-29 21:10 Odpowiedz z cytatem Back to top

No oczywiście, ogólnie miałem na myśli, że nie było by dogrywki, niezależnie od poziomu gry Uśmiech...

chalva
Skład podstawowy
Skład podstawowy

analizy
aktywność 1060.93

PostWysłany: 2010-06-29 21:35 Odpowiedz z cytatem Back to top

Ja tam osobiście czekałem na dogrywkę, a jeszcze bardziej na karne Mruga 2 Szkoda, że Japończyk tak spudłował, bo liczyłem, że jednak zwycięstwo którejś z drużyn odbędzie się z udziałem bramkarza Uśmiech...

luke
Skład podstawowy
Skład podstawowy

analizy
aktywność 673.95

PostWysłany: 2010-07-03 06:52 Odpowiedz z cytatem Back to top

Nie oglądałem niestety całego mecz Holandia - Brazylia, ale brawo Oranje. W drugim spotkaniu 1/4 bardzo mnie zawiódł A. Gyan w 120 minucie dogrywki Sad

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat