Szukaj memberlist.php groupcp.php profile.php?mode=editprofile Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj Rejestracja
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu  Forum typowanie.rac.pl Strona Główna » Inne

Autor Wiadomość
chalva
Skład podstawowy
Skład podstawowy

analizy
aktywność 1060.93

PostWysłany: 2010-06-16 20:12 Odpowiedz z cytatem Back to top

Przesadzasz. Hiszpanie zagrali dobrze, ale bardzo nieskutecznie. Zlekceważyli na początku przeciwnika, a jak stracili bramkę to było za późno. Szwajcarzy dobrze się murowali i co ważniejsze potrafili wyprowadzić doskonałe kontry. Efektem bramka i słupek.

bo Mistrzem jest HISZPANIA Suszę zęby
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Nr GG
luke
Skład podstawowy
Skład podstawowy

analizy
aktywność 673.95

PostWysłany: 2010-06-16 20:41 Odpowiedz z cytatem Back to top

Zgodzę się z Tobą, że mieli przewagę, ale szczerze nie przypominam sobie jakiś wielkich parad bramkarza Szwajcarii i nie nazwałbym tego dobrą grą - skoro nawet gola nie potrafili strzelić. Grali przede wszystkim bardzo schematycznie i wolno(w pierwszej połowie prawie usnąłem), jedynie gra się ożywiła po wejściu Navasa - chociaż nie wiele wynikało z jego dośrodkowań. Aż się prosiło wpuścić kogoś do środka pola (Fabregasa ?) bo Xavi i Alonso byli za bardzo czytelni i brakowało indywidualnych akcji. Torres to w ogóle grał w stylu Brożka. A pro po Wisły, to zachowując oczywiście odpowiednia proporcje również przegrała pierwszy swój mecz z Levadią 0:1 i pamiętamy jak to się skończyło. Szkoda, że w drugiej kolejce nie grają z Chile bo bym postawił na zespół z Ameryki Południowej Uśmiech... .

luke
Skład podstawowy
Skład podstawowy

analizy
aktywność 673.95

PostWysłany: 2010-06-16 21:40 Odpowiedz z cytatem Back to top

Niestety Bafana Bafana raczej odpadają po wyrównanym spotkaniu. Wynik ustawił dosyć przypadkowy (chociaż piękny) gol Forlana. Później się popisał sędzia odgwizdując rzut karny (wcześniej ewidentny spalony). Również (gdyby i tak nie było rzeczywiście spalonego) to decyzja o czerwonej kartce też była błędna bo było to przypadkowe zahaczenie - a po za tym była to podwójna kara - czego się nie stosuje na ogół. Wydaję mi się, że po raz pierwszy na tym turnieju sędzia wypaczył wynik spotkania.

wrobelp
Skład podstawowy
Skład podstawowy

analizy
aktywność 1985.47

PostWysłany: 2010-06-16 21:49 Odpowiedz z cytatem Back to top

luke napisał:
Cytat:

Później się popisał sędzia odgwizdując rzut karny (wcześniej ewidentny spalony).

Gdzie Ty widziałeś tam spalonego?PytajnikPytajnikPytajnik? jak najbardziej prawidłowa decyzja, o żadnym spalonym nie może być absolutnie mowy.

luke napisał:
Cytat:

to decyzja o czerwonej kartce też była błędna bo było to przypadkowe zahaczenie

I tak i nie, co do czerwonej to się zgadzam ale czy to było przypadkowe zahaczenie to już bym polemizował, bramkarz był sporo spóźniony z interwencją i nie miał szans trafić w piłkę.

luke napisał
Cytat:

Wydaję mi się, że po raz pierwszy na tym turnieju sędzia wypaczył wynik spotkania.

Tutaj też się nie zgodzę z Tobą, jak można mówić o wypaczeniu wyniku skoro to Urugwaj cały czas kontrolował przebieg meczu a Bafana Bafana nie potrafiła stworzyć jakiegoś większego zagrożenia pod ich bramką, przecież to oni powinni atakować na maxa a nie 2 albo 3 zawodnikami.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nr GG
luke
Skład podstawowy
Skład podstawowy

analizy
aktywność 673.95

PostWysłany: 2010-06-16 22:14 Odpowiedz z cytatem Back to top

W momencie podania piłki przez zawodnika przed polem karnym, drugi zawodnik Urugwaju przeciął piłkę w polu karnym, a wychodzący na wolne pole Suarez był na spalonym. A co do wypaczenia, jeżeli nie słuszny był ten rzut karny(na dwóch powtórkach tak mi się wydawało), to zespołowi RPA zostało by około 10 minut na wyrównanie. Bo trzecia bramka to wpadła gdy zespół gospodarzy był załamany.

luke
Skład podstawowy
Skład podstawowy

analizy
aktywność 673.95

PostWysłany: 2010-06-16 22:17 Odpowiedz z cytatem Back to top

Oczywiście zgodzę się z Tobą, że Urugwaj zasłużył na zwycięstwo.

chalva
Skład podstawowy
Skład podstawowy

analizy
aktywność 1060.93

PostWysłany: 2010-06-17 05:34 Odpowiedz z cytatem Back to top

Moim zdaniem karny słuszny, ale kartka już niekoniecznie. Bramkarz był lekko spóźniony, ale jak się już rzucił to było za późno na cofnięcie się, więc i konsekwencje tego były. Normalna reakcja i kartki być nie powinno. No i Urugwaj zademonstrował dobrą i przede wszystkim skuteczną grę. RPA nie zrobiło za wiele aby się zrewanżować i stąd awans przelatuje im koło nosa. Matematyczne szanse są, ale wątpię aby Meksyk i Francja dali sobie wpakować po 3 bramki na mecz (odpowiednio z RPA i Urugwajem) i do tego jeszcze żeby dziś padł remis.

luke
Skład podstawowy
Skład podstawowy

analizy
aktywność 673.95

PostWysłany: 2010-06-17 06:28 Odpowiedz z cytatem Back to top

Tu ta sytuacja ze spalonym, nie pokazali lepszych powtórek (dziwne). Wczoraj byłem bardzo przekonany, że powinien być odgwizdany, dziś do końca nie jestem przekonany, ale raczej bym się skłaniał do odgwizdania go.

chalva
Skład podstawowy
Skład podstawowy

analizy
aktywność 1060.93

PostWysłany: 2010-06-17 08:25 Odpowiedz z cytatem Back to top

Z tego co pamiętam to własnie powinna zaczynać się druga połowa retransmisji tego meczu i można sprawdzić jeszcze raz.

luke
Skład podstawowy
Skład podstawowy

analizy
aktywność 673.95

PostWysłany: 2010-06-17 14:44 Odpowiedz z cytatem Back to top

Dosyć szybko padł pierwszy hattrick na mistrzostwach,dopiero co wczoraj pierwszy zawodnik Forlan strzelił dwie bramki. Nie widziałem całego spotkania, ale trzeba chyba postawić na Argentynę, że wygra cały mundial póki kurs jest dość wysoki. Siłę ognia mają niesamowitą, jak tacy piłkarze jak Aguero czy Milito grzeją ławkę.

chalva
Skład podstawowy
Skład podstawowy

analizy
aktywność 1060.93

PostWysłany: 2010-06-17 15:40 Odpowiedz z cytatem Back to top

Również nie oglądałem spotkania, ale na szybkiego obejrzałem bramki na jutubie (póki FIFA ich nie pokasowała) i zgodzę się z Tobą. Przy słabej postawie Brazylii, Hiszpanii czy Włochów opcji jest nie wiele.

I mam nadzieje, że teraz Grecy nie odrobią strat...

luke
Skład podstawowy
Skład podstawowy

analizy
aktywność 673.95

PostWysłany: 2010-06-17 15:59 Odpowiedz z cytatem Back to top

Kalu Uche Uśmiech..., Grek sprowokował Nigeryjczyka(uderzając go piłką w brzuch), ale ten nie powinien się tak zachować, chociaż i tak praktycznie go nie trafił tą nogą.

kamil_1927
Skład podstawowy
Skład podstawowy

analizy
aktywność 31.63

PostWysłany: 2010-06-17 16:06 Odpowiedz z cytatem Back to top

Poczujmy i na naszym forum klimat tego mundialu !

http://www.vuvuzela-time.co.uk/www.typowanie.rac.pl
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
luke
Skład podstawowy
Skład podstawowy

analizy
aktywność 673.95

PostWysłany: 2010-06-17 16:50 Odpowiedz z cytatem Back to top

W drugiej serii na razie same overy, tak wszystkich denerwują te wuwuzele, a według mnie to jest "pikuś" przy mądrości komentatorów tvp.

luke
Skład podstawowy
Skład podstawowy

analizy
aktywność 673.95

PostWysłany: 2010-06-17 21:37 Odpowiedz z cytatem Back to top

Brawo Meksyk, który rozegrał drugie bardzo dobre spotkanie na tych mistrzostwach. Urugwaj też by spokojnie wygrał z Francją, ale mają trenera niezbyt wysokiej klasy. W ogóle jak tyle czasu mógł przetrwać tak słaby trener jak Domenech we Francji. Zdobył wprawdzie srebro na MŚ 2006, ale nie raz się słyszało, że w rzeczywistości to wtedy Zidane dowodził drużyną. Euro 2008 katastrofalne, to samo teraz mistzostwa świata. Ktoś może powiedzieć, że to piłkarze grają na boisku, ale to jak są ustawieni i jakie zadania to już rola trenera.
Trenera Francji można porównać do Leo, który zostawił spaloną ziemię po sobie.

chalva
Skład podstawowy
Skład podstawowy

analizy
aktywność 1060.93

PostWysłany: 2010-06-18 00:55 Odpowiedz z cytatem Back to top

luke napisał:
Kalu Uche Uśmiech..., Grek sprowokował Nigeryjczyka(uderzając go piłką w brzuch), ale ten nie powinien się tak zachować, chociaż i tak praktycznie go nie trafił tą nogą.

Prowokacja była to raz, a dwa - Grek symulował... Nie wiem czy zwróciłeś na to uwagę, bo było to widać tylko z jednej kamery. Zaraz po tym wymachnięciu nogą przez Nigeryjczyka (który swoją drogą zrobił to bardziej na odstraszenie niż żeby kopnąć) Grek zauważył swoją okazję i teatralnie upadł na ziemię. Czerwona kartka to ostra kara, ale w porządku - grajmy fair play. Jednak w takim wypadku przynajmniej żółta dla Greka się należała.

Podsumowując sytuację - druga afrykańska ekipa praktycznie żegna się z Mundialem. Z pozostałych moim zdaniem tylko Ghana ma realne szanse na wyjście. Algieria i Kamerun będą miały pod górkę.

Spotkania Meksyku nie widziałem, ale jestem zadowolony z wyniku. Francuzi przyjechali na ten turniej żeby ponownie dostać baty. Jeśli jeszcze RPA honorowo im dokopie to będzie pozamiatane. A jest to możliwe.

I jak się już tak rozpisałem to dodam parę słów o nadchodzących spotkaniach:
Słowenia - USA... Słoweńcy nie zagrali dobrego meczu przeciw Algierii i nie sądzę aby coś się miało teraz zmienić. Ich prowadzenie w grupie to kwestia szczęścia i jeśli tylko Amerykanie nie popełnią głupiego błędu (patrz: Nigeryjczycy czy też bramkarze Anglii lub Algierii) to będziemy mieli zmianę lidera.

Anglia - Algieria... Chyba nie ma się nad czym zastanawiać. Algierczycy nie powinni sprawić dużego problemu i 3 punkty powinny powędrować do Rooneya i spółki. Jedynym warunkiem jest tutaj postawa obrony i bramkarza - jak drugi raz dojdzie do tak kuriozalnej sytuacji jak u Greena to wyłączę telewizor...

Niemcy - Serbia... Niemcy dobrze rozpoczęli, ale Serbowie to ciekawa ekipa, która potrzebuje na gwałt punktów. I prawdę mówiąc nie mam pojęcia czy zobaczymy ponownie grad bramek czy może rozsądną grę obu ekip i marny remis. Wszystko się może zdarzyć. A to dodaje smaczku rywalizacji Uśmiech...

luke
Skład podstawowy
Skład podstawowy

analizy
aktywność 673.95

PostWysłany: 2010-06-18 11:22 Odpowiedz z cytatem Back to top

chalva napisał:

Prowokacja była to raz, a dwa - Grek symulował... Nie wiem czy zwróciłeś na to uwagę, bo było to widać tylko z jednej kamery. Zaraz po tym wymachnięciu nogą przez Nigeryjczyka (który swoją drogą zrobił to bardziej na odstraszenie niż żeby kopnąć) Grek zauważył swoją okazję i teatralnie upadł na ziemię. Czerwona kartka to ostra kara, ale w porządku - grajmy fair play. Jednak w takim wypadku przynajmniej żółta dla Greka się należała.

Zgadzam się, teatr jak nic, ale czerwona kartka nie słuszna (chociaż sympatyzowałem z Nigeria to mogę być nie obiektywny trochę). Ja bym pokazał obu zawodnikom po żółtej kartce.

chalva napisał:

Podsumowując sytuację - druga afrykańska ekipa praktycznie żegna się z Mundialem. Z pozostałych moim zdaniem tylko Ghana ma realne szanse na wyjście. Algieria i Kamerun będą miały pod górkę.

Tak jak pisałem wcześniej nie przekreślałbym Kamerunu, również Nigeria ma sporę szanse na awans - wystarczy im jedno bramkowe zwycięstwo z Korea Płd. Argentyna na pewno rozjedzie Greków. Wszyscy wtedy by mieli po 3 pkt i podobnie może być w grupie z Holandią.
chalva napisał:

Spotkania Meksyku nie widziałem, ale jestem zadowolony z wyniku. Francuzi przyjechali na ten turniej żeby ponownie dostać baty. Jeśli jeszcze RPA honorowo im dokopie to będzie pozamiatane. A jest to możliwe.

Przed turniejem miałem stawiać, że Francja będzie ostatnia w grupie, ale jakoś brakło mi odwagi. RPA to w sumie słaby zespół jest - nie przez przypadek nie było ich na ostatnim PNA. Mam nadzieję, że jednak wygrają.
chalva napisał:

I jak się już tak rozpisałem to dodam parę słów o nadchodzących spotkaniach:
Słowenia - USA... Słoweńcy nie zagrali dobrego meczu przeciw Algierii i nie sądzę aby coś się miało teraz zmienić. Ich prowadzenie w grupie to kwestia szczęścia i jeśli tylko Amerykanie nie popełnią głupiego błędu (patrz: Nigeryjczycy czy też bramkarze Anglii lub Algierii) to będziemy mieli zmianę lidera.

Zgadzam się chociaż nie wykluczam remisu w tym spotkaniu.

chalva napisał:

Anglia - Algieria... Chyba nie ma się nad czym zastanawiać. Algierczycy nie powinni sprawić dużego problemu i 3 punkty powinny powędrować do Rooneya i spółki. Jedynym warunkiem jest tutaj postawa obrony i bramkarza - jak drugi raz dojdzie do tak kuriozalnej sytuacji jak u Greena to wyłączę telewizor...

Teoretycznie powinno pójść gładko Anglikom, ale Algieria ma silny fizycznie zespół, który potrafi się dobrze bronić do momentu straty gola. Anglicy powinni od razu się rzucić pełną parą.

chalva napisał:

Niemcy - Serbia... Niemcy dobrze rozpoczęli, ale Serbowie to ciekawa ekipa, która potrzebuje na gwałt punktów. I prawdę mówiąc nie mam pojęcia czy zobaczymy ponownie grad bramek czy może rozsądną grę obu ekip i marny remis. Wszystko się może zdarzyć. A to dodaje smaczku rywalizacji Uśmiech...

Serbowie mają podobną do nas mentalność, im się po prostu będzie musiało chcieć się grać, żeby dobrze zagrali. Z Ghaną zaczęli nieźle grać po otrzymaniu czerwonej kartki. Niemcy mają słabą obronę, Australia z niczego dochodziła do groźnych sytuacji. Brak zwycięstwa Niemców byłaby sporą niespodzianką, a kurs jest dobry w okolicy 1,7

luke
Skład podstawowy
Skład podstawowy

analizy
aktywność 673.95

PostWysłany: 2010-06-18 11:24 Odpowiedz z cytatem Back to top

Taka ciekawostka, w Fortunie kurs na mecz Grecja - Nigeria zaczął konsekwentnie spadać z około 2,2 na 1,8. Na dwa dni przed meczem zaczął rosnąć do 2,0.

luke
Skład podstawowy
Skład podstawowy

analizy
aktywność 673.95

PostWysłany: 2010-06-18 14:29 Odpowiedz z cytatem Back to top

To zaje*** Pedalski, 2 stu procentowe sytuacje i karny nie strzelony. Swoją drogą trener Niemiec też pajac, ściąga Ozila i Mueller, który tworzyli najwięcej sytuacji i gra po ich zejściu całkowicie siada.

chalva
Skład podstawowy
Skład podstawowy

analizy
aktywność 1060.93

PostWysłany: 2010-06-18 14:32 Odpowiedz z cytatem Back to top

Kolejna niespodzianka. Plusem jest to, że jest ciekawie, ale z drugiej strony obstawianie jest trudniejsze... W ogóle jakoś zawodnicy bezmyślnie grają... Klose głupia żółta i czerwona, Vidić ręką spowodował karnego. Kompletnie tego nie rozumiem. I żałuje bardzo, że Niemcy nie trafili karnego.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat