Szukaj memberlist.php groupcp.php profile.php?mode=editprofile Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj Rejestracja
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu  Forum typowanie.rac.pl Strona Główna » Ligowa giełda

Autor Wiadomość
Mariano
Skład podstawowy
Skład podstawowy

analizy
aktywność

PostWysłany: 2005-08-01 22:49 Odpowiedz z cytatem Back to top

Witam
Jeszcze wczoraj zachwalałem tą grę , ale przykro mi to mówić , znalazłem shit i nie zamierzam grać dalej...
Powód?

Jeszcze dziś przed południem miałem akcje Odry, które rosły na maxa i nagle bez żadnej przyczyny ( ni z tąd ni z owąd ), dosłownie jakby Amica kupiła Ronaldo i Zidana - akcje Odry spadły w kilka godzin tak, że straciłem kasę , a kilku dobrych cwaniaczków musiało się obłowić na akcjach Amici.

Bardzo mi przykro , ale ta gra wypacza ideę prawdziwej giełdy i wydaje mi się że wym aga jeszcze trochę przeróbek... oprócz oprawy graficznej, bo ta nadal pozostaje zajebista...

Pozdrawiam
Mariano Ronaldo

P.S.
Przykro mi zax że tak to skomentowałem, ale proszę o usunięcie mojego nicu z listy uczestników Crying or Very sad

... a miało być tak pięknie ...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wojtek
Grzeje ławkę
Grzeje ławkę

analizy
aktywność

PostWysłany: 2005-08-01 23:14 Odpowiedz z cytatem Back to top

ktos tu nie umie przegrywac Suszę zęby (joke). Ja mialem ok 180 akcji Odry o ile sie nie myle i sprzedalem je wczoraj w nocy, bo wiedzialem ze nie moga w nieskonczonac rosnac,a po drugie biorac pod uwage ze Odra nie jest taka silna to ludzie beda pozbywali sie akcji inwestujac w inne kluby z mysla o dywidendach.
Glowa do gory Mruga 2
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
zax
Site Admin

analizy
aktywność

PostWysłany: 2005-08-01 23:26 Odpowiedz z cytatem Back to top

No cóż... Parę osób zaczęło kupować te akcje... Jak inni zobaczyli, że rosną to też na nie się rzucili. Niektórzy zorientowali się, że długo tak nie będzie i sprzedali (tak jak wojtek) - kolejna lawina. Zapewniam Cię, że kontroluję czy nie ma "zmów". Raz, dwa... może się zdarzyć, że różne osoby kupują podobnie, ale jeśli będzie się powtarzało...
Jeżeli nie chcesz grać to sprzedaj akcje - usunę ci konto.

PS
A ktoś tu narzekał, że ceny zbyt mało dynamiczne... Raz poszły o 10% i prawie afera Uśmiech...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wilf
Grzeje ławkę
Grzeje ławkę

analizy
aktywność

PostWysłany: 2005-08-02 08:15 Odpowiedz z cytatem Back to top

Zax popatrz na wykresy a szczególnie Arki bo to jest nieprawdopodobne aby na szczycie zrobić taki progres w tak małym przedziale czasu, ja wczoraj to obserwowałem i tak jakoś wychodziło, że w kilka godzin Arka poszła w górę ponad 6%.
Około 500 , 600 zł to ja zarobiłem na wzroście akcji przez prawie 2 tygodnie, a mój nieprawdopodobny skok z dołu tabeli polegał na tym, że miałem ponad 300 akcji Polonii i dostałem ponad 1200zł dywidendy.
Moim zdaniem na Arce była to jawna zmowa na Amice mogło się tak trafić bo Amica miała doły ale też możnaby sprawdzić dlaczego aż tak spadła.
Może to ci sami sprzedawali Amicę i kupowali Arkę.
Ja sam przyznam się, że kiupiłem wczoraj Amicę ale na spadkach a Arki na szczycie napewno bym nie kupił no chyba, że bym coś więcej na ten temat wiedział [czytaj " był w zmowie" ] bo ani wyniki ani inne zdarzenia nie wskazują na to aby Arka aż tak zdrożała, a Amica tak spadła bez powodu.
Niech mi nikt nie pisze, że nie potrafię się pogodzić z porażką bo akurat ja jej nie poniosłem kupiłem wczoraj akcje po 20,25 a teraz stoją 20,60.
Dziś w nocy coś się niedobrego dzieje z Odrą W. Co się dzieje może podstawowi gracze mieli jakiś wypadek czy co?
Mariano pewnie [ napewno ] masz rację ale na razie nie rezygnuj.

Skład podstawowy

analizy
aktywność

PostWysłany: 2005-08-02 09:51 Odpowiedz z cytatem Back to top

Ja wcale nie uwarzam, że była zmowa.Wartość akcji Arki wzrosła prawdopodobnie bo kilka osób kupiło jej akcje, a inni zobaczyli, że cena rośnie dość szybko i zaczeli kupowanie, dla większego zysku (ja tak zrobiłem). A im więcej osób kupowało, tym większy wzrost ceny. Ale, żeby kupić nalerzało najpierw coś sprzedać. A, że akurat na akcjach Amici czy Odry (ja je miałem) prawie się nie zyskiwało, dlatego oni sprzedawali. Wytłumaczeniem nagłego kupna Arki jest też fakt, że mało kto zna sie tu na giełdzie (może przesadzam, ale tak jest) i niektóre osoby mogły pomyśleć o tym, że ktoś się lepiej zna, albo ma jakieś info o Arce, które da mu dużą kase. I sami zaczeli ściągać od innych. Dzięki nim dużo osób zyskało naprawde niezłą kase.
PS Moge sie zalożyć, że za kilka godzin, bądź jutro zacznie się nagła sprzedaż akcji Arki, bo cena nie będzie rosnąć i zyski zmaleją. Dzięki temu koło sie zatoczy i można sie spodziewać nagłego spadku ceny akcji Arki.

bo Mistrzem jest HISZPANIA Suszę zęby
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Nr GG
Wilq
Skład podstawowy
Skład podstawowy

analizy
aktywność

PostWysłany: 2005-08-02 10:12 Odpowiedz z cytatem Back to top

wilf nie umie przegrywać, wystarcy obserwować co godzine co sie dzieje widzisz że te nie ida w góre, stoją lub powoli spadają sprzedajesz widzisz że następne idą w góre pakujesz w nie, proste

Skład podstawowy
Skład podstawowy

analizy
aktywność

PostWysłany: 2005-08-02 10:54 Odpowiedz z cytatem Back to top

przeciezto jest gielda akcje osiagnely pewna cene ktos pomyslal zeby sprzedac a mial akcji duzo wiec troche spdly nastrepni sie wystraszyli i zeby nie stracic tez zaczeli sprzedawac lol

Grzeje ławkę
Grzeje ławkę

analizy
aktywność

PostWysłany: 2005-08-02 11:04 Odpowiedz z cytatem Back to top

Wilq aleś walnoł wykład nic tylko "klękajcie narody"własnie o to chodzi aby zminimalizować wpływ na wysokość kursów samej analizy technicznej na podstawie wykresów.
Największy wpływ na wysokość kursu powinna mieć forma zespołu jego kondycja finansowa, oglądalność, wzmocnienia kadrowe, jakość ławki rezerwowej itp.
Gra na spadki i wzrosty kursów mija się z celem bo np. jaki sens ma stawianie na zespól który wygrywa swoje mecze jak jego kurs może załamać kilku graczy sprzedających prawie jednocześnie akcje tego zespołu.
Pewnie!Wykrzyknik akcje takiego zespołu zapewne po jakimś czasie odrobią straty ale ten kto nie będzie spekulował na sztucznie zaniżanych lub zawyżanych kursach będzie zawsze do tyłu.
Moim zdaniem jak Zax czegoś nie wymyśli to ten konkurs wygra ktoś kto będzie siedział co godzinę przy kompie i tak naprawdę nawet nie musi wiedzieć kto z kim gra i wogole jaka to jest liga.
Dlaczego tak myślę? ano dlatego, że jeżeli w kilka nocnych godzin można zyskać na spekulacji więcej niż na dywidędzie i uzasadnionym wzroście kursu to jakakolwiek analiza zespołów mija się z celem pozostaje tylko obserwacja wykresu kursowego i przewiduję,że już niedługo będą jaja jak balony w kwestii zmian kursowych.

Skład podstawowy

analizy
aktywność

PostWysłany: 2005-08-02 11:15 Odpowiedz z cytatem Back to top

jak największy wpływ ma mieć "na wysokość kursu powinna mieć forma zespołu jego kondycja finansowa, oglądalność, wzmocnienia kadrowe, jakość ławki rezerwowej itp" to kursy były by ustalane kilka razy na tydizeń bo widaomo że zax musiałbym wprowadzać wsszytkie dane i ręcznie a nie automatycznie zawyżać czy zaniżać kursy a myslisz że ma na to czas? tak jak na prawdziwej giełdzie trzeba być z godziny na godzine czujnym i obserwowoać wszystko wtedy można porównać czy akcje idą góre szybko czy wolno czy stadają itd. wtedy intuicyjnie można kupić czy stprzedać. myśle że więksosci sie to podoba a ktoś nie chce niech nie gra albo stworzy wlasną gre.

Grzeje ławkę
Grzeje ławkę

analizy
aktywność

PostWysłany: 2005-08-02 11:35 Odpowiedz z cytatem Back to top

Wilq nie zrozumiałeś mnie ja myślę tutaj o wyeliminowaniu spekulacji bo na prawdziwej giełdzie to za coś takiego idzie się do pudła i jeżeli kilku inwestorów się dogada, że będą razem inwestować a ich kapitał pozwala na to aby zachwiać kursem to muszą to bezwzględnie zgłosić giełdzie jeżeli tego nie zrobią to popełniają przestępstwo, a jeżeli coś takiego się stanie, że przypadkowo są sprzedawane duże ilości akcji bez powodu to akcje takiego podmiotu są zawieszane aż do wyjasnienia.
Mnie jest to obojętne jak to tutaj będzie.

Skład podstawowy

analizy
aktywność

PostWysłany: 2005-08-02 13:42 Odpowiedz z cytatem Back to top

I wilf, bardzo dobrze to skomentował...
Powinno być wyjaśnione ile jest akcji każdej drużyny i kupno/sprzedaż powinny być ściśle kontrolowane, bo w tym wypadku jaki miał miejsce dziś w nocy i mimo tego tematu ma miejsce rano to ta gra niema większego sensu...
Miała być gra giełdowa akcjami drużyn z naszej ligi , a jest łapanie punktów miłośników ślęczenia przy komputerze ( czytaj: gier z kurnika ) i nabijania sobie rankingu... niektórzy ( czytaj: przeciętni,normalni,zwykli ) ludzie nie mają na to czasu ( czytaj:pracują i zarabiają w realu ) więc może od razu wyeliminujmy nazwy drużyn z naszej ekstraklasy i nazwijmu te akcje jakoś innaczej , a kilku miłośników wygrywania niech sobie stworzy drużyny jak w Countera i trzepie punkty czerpiąc z tego radości z wygrywania z innymi drużynami ( czytaj:innymi spekulantami )...

Podważam wiarygodność tej gry jako Ligowej giełdy ...
Myślę , ze już niedługo wielu z was podzieli moje zdanie, a zax przejży na oczy i zmieni zasady gry... bo teraz to niema sensu.

a i jeszcze jedno:

chalva napisał:
Ja wcale nie uwarzam, że była zmowa.Wartość akcji Arki wzrosła prawdopodobnie bo kilka osób kupiło jej akcje, a inni zobaczyli, że cena rośnie dość szybko i zaczeli kupowanie, dla większego zysku (ja tak zrobiłem).

i to jest bezsensu, bo nawet jak nie będzie zmowy to ta gra będzie polegała na kolejnym windowaniu w górę akcji jakiejś drużyny, by potem zmieszać je z błotem, a kupować następne...

chalva napisał:

Moge sie zalożyć, że za kilka godzin, bądź jutro zacznie się nagła sprzedaż akcji Arki, bo cena nie będzie rosnąć i zyski zmaleją. Dzięki temu koło sie zatoczy i można sie spodziewać nagłego spadku ceny akcji Arki.

i to mnie martwi , że ty to wiesz a inni nie ....

a może wiesz jeszcze które pójdą w górę i czy znowu michcio zarobi krocie ... Confused
chalva
Skład podstawowy
Skład podstawowy

analizy
aktywność

PostWysłany: 2005-08-02 14:14 Odpowiedz z cytatem Back to top

Ale to nie chodzi o to, że michcio zarobi krocie. To, że on posiada aktualnie takie akcje co ja nie oznacza, że mu pomagam, czy mamy zmowe. Wcześniej on miał inne akcje, a ja inne. A teraz widze, że Arka traci i zacznie sie kolejny wykup jakichś akcji. Nie jestem jeszcze pewny jakich (albo nie chcę powiedzieć Wink , bo to była by podpowiedź i zmowa), ale już widze, że czołówka zarabia po 80 zł na godzine.

wojtek
Grzeje ławkę
Grzeje ławkę

analizy
aktywność

PostWysłany: 2005-08-02 14:24 Odpowiedz z cytatem Back to top

chalva napisał:
ale już widze, że czołówka zarabia po 80 zł na godzine.

zostalem zaliczony do czolowki Cool , ale faktycznie wypadaloby cos zrobic z tym bo w 3h awansowalem o 20 miejsc i zarobilem, blisko 200zł Razz

Odra rulezzzz Jęzor
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
MISZCZU 14
Grzeje ławkę
Grzeje ławkę

analizy
aktywność

PostWysłany: 2005-08-02 14:25 Odpowiedz z cytatem Back to top

Nie są to żadne fakty ale popatrzcie na to, że np wczoraj michcio i chalva mieli dwa najwyższe procentowe zyski. Jak większość z nas wie są to bracia i przypuśćmy że zmówili się i kupili za całą kase te same akcje...cena akcji w tej grze rośnie zależnie od tego ile osób ją kupuje...czym więcej akcji sie sprzeda tym większa cena i zysk...to właśnie jest jedyna wada tej gry. Ja np mam na forum brata i kuzyna...i co teraz? kupimy akcje drurzyny za całą kase i zysk rosnąć będzie w oczach. Zrobilibyśmy tak i co? Możemy powiedzieć że to zbieg okoliczności i nawet nie wiedzieliśmy...nikt nam nie udowodni.Oczywiście tak nie zrobimy bo to by bylo nieuczciwe i bezsensu...
Mariano Ronaldo napisał:
Myślę , ze już niedługo wielu z was podzieli moje zdanie, a zax przejży na oczy i zmieni zasady gry... bo teraz to niema sensu.
Jestem pierwszy, który publicznie przyzna sie do racji stwierdzenia MR...niestety taka jest prawda...z tymi zasadami to cieżko będzie bo tak jak napisał Wilq
Wilq napisał:
kursy były by ustalane kilka razy na tydizeń bo widaomo że zax musiałbym wprowadzać wsszytkie dane i ręcznie a nie automatycznie zawyżać czy zaniżać kursy a myslisz że ma na to czas?

Nie mówie oczywiście że michcio i chalva sie zmówili...jest to tylko przykład
Jednym słowem mamy problem...
Pozdrawiam

Grzeje ławkę
Grzeje ławkę

analizy
aktywność

PostWysłany: 2005-08-02 14:33 Odpowiedz z cytatem Back to top

Własciwie to nie ja powinienem zabierać głos bo w tak zwanym trzepaniu punktów spekulacyjnych nieżle mi idzie ale co to za satysfakcja.
Zax możesz coś na to poradzić aby giełda stała się bardziej cywilizowana, może jakiś współczynnik zależny od czasu posiadania akcji np;
- jakiś % dziennie z wartości zakupionych akcji [ im dłuższy okres tym większy %]

Skład podstawowy

analizy
aktywność

PostWysłany: 2005-08-02 14:36 Odpowiedz z cytatem Back to top

chalva napisał:
Ale to nie chodzi o to, że michcio zarobi krocie. To, że on posiada aktualnie takie akcje co ja nie oznacza, że mu pomagam, czy mamy zmowe. Wcześniej on miał inne akcje, a ja inne. A teraz widze, że Arka traci i zacznie sie kolejny wykup jakichś akcji. Nie jestem jeszcze pewny jakich (albo nie chcę powiedzieć Wink , bo to była by podpowiedź i zmowa), ale już widze, że czołówka zarabia po 80 zł na godzine.

A co wpłynęło na twoją decyzję ( i pewnie całego Białystok squad ) na sprzedaż tak dobrze idących w górę akcji Arki i ponowny zakup tych śmieciowych papierów z Odry ? Przecież jeszcze niedawno je sprzedawałeś bo są nic nie warte ?
Już Amica sprzedała Ronaldo i Zidana ? A Odra kupiła Beckchama i Czerwonego Kapturka ? a za parę godzin sprzedasz te akcjer bo Czerwony Kapturek już nie może występować ? i może zamiast pewnych akcji np;Wisły kupisz sobie akcje Korony ? i pewnie tak samo pomyślą inni "Inwestorzy" ... no cóż przypadki chodzą parami ... i tak przez cały sezon ... ja tego nie wytrzymam ...
wilf
Grzeje ławkę
Grzeje ławkę

analizy
aktywność

PostWysłany: 2005-08-02 14:40 Odpowiedz z cytatem Back to top

MR jak to co wpływa na decyzję zakupu tylko krzywa kursowa która zmienia się już pozakupie 350 akcji

Skład podstawowy

analizy
aktywność

PostWysłany: 2005-08-02 14:45 Odpowiedz z cytatem Back to top

Mi tez nie podoba sie, że są takie przekręty (możliwe, że przypadkowe) i teraz wszystko zatoczy koło i ludzie w ciągu kolejnych 2-3 dni podwoją swoje pieniądze. I właśnie to nie ma sensu. Mimo, że jestem wśród najbogatszych (nie mówie najlepszych, bo tak wcale nie jest, są lepsi) uwarzam, że aktualne zasady są troche źle ustalone. Nie mam wprawdzie pomysłu jak ustalać automatycznie (bo przecież ręcznie zax nie będzie tego ciągle robił), ale jestem zdecydowanie przeciw aktualnym zasadom (a przynajmniej częściowo).
PS Co do domniemanej zmowy mnie z michciem jest to nie prawda (nie udowodnie wam tego, bo sie nie da i musicie uwierzyć na slowo). wiem, że mi nie uwierzycie, ale ja wiem swoje.

Mariano
Skład podstawowy
Skład podstawowy

analizy
aktywność

PostWysłany: 2005-08-02 14:46 Odpowiedz z cytatem Back to top

wilf napisał:
MR jak to co wpływa na decyzję zakupu tylko krzywa kursowa która zmienia się już pozakupie 350 akcji

Twisted Evil

Myślę, że powinno być ustalone ile akcji wystawia każda drużyna i powinniśmy zwrócić uwagę na podaż i popyt , to wtedy unikniemy takich machlojek, a i będą łatwiejsze do wykrycia... i wtedy tacy delikwenci co oszukują powinni od razu być wyrzucanie na bruk...
chalva
Skład podstawowy
Skład podstawowy

analizy
aktywność

PostWysłany: 2005-08-02 14:50 Odpowiedz z cytatem Back to top

Mariano Ronaldo napisał:
A co wpłynęło na twoją decyzję ( i pewnie całego Białystok squad ) na sprzedaż tak dobrze idących w górę akcji Arki i ponowny zakup tych śmieciowych papierów z Odry ? Przecież jeszcze niedawno je sprzedawałeś bo są nic nie warte ?

Nie wiem, czy cały Białystok squad zrobił to co ja, ale akcje Arki nie przynosiły mi juz zysków i postanowiłem zmienić je na coś co ma szanse na wysoki wzrost. A, że akurat inne akcje szły albo troszke w dół, albo w miare równo, tylko akcje Odry odbijaly sie od dna i kreska szła w góre znacząco (była krótka, ale była w góre) to pomyślalem, że je kupie. A wcześniej sprzedawałem, bo nie dawały zysków, tylko straty.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat